خانه / اسکیس و راندو / قلم راپید چیست و چه کاربردی دارد ؟

قلم راپید چیست و چه کاربردی دارد ؟

قلم راپید چیست و چه کاربردی دارد ؟

دوستان هفت آسمان  .

ما در بخش مواد لازم هنری ، ابزارهای مورد نیاز و نحوه ی کار با آنها را در هنر های مختلف آموزش میدیم . امروز در مورد قلم های راپید که یکی از ابزارهای پایه ی رشته ی معماری ست با شما صحبت می کنیم . اما این قلم فقط در معماری کاربرد ندارد همه ی علاقه مندان به هنر و تصویرسازی می توانند از این ابزار استفاده کنند .

راپید قلمی است که در ضخامت های مختلف در بازار موجود است. ما دونوع راپید داریم ، راپیدهای دائم و راپیدهای یکبار مصرف در راپیدهای دائم زمانی که جوهر این قلم تمام شود شما به راحتی می توانید در آن جوهر بریزید. اما یکبار مصرف ها همانطور که از اسمش پیداست قابل شارژ نیست . اما یک نکته ای را هم بگم که راپیدهای یکبار مصرف درسته که اسمشون یکبار مصرف هست ولی خیلی کار می کنن براتون خود من هم دارمشون و خیلی هم عالیه 🙂 نگران نباشید . قلم های دائم خیلی گرون هستن به نظرم برای شروع به دائم احتیاجی ندارین و دائم بیشتر برای مصارف مهندسی ست .

هنگام ترسیم قلم راپید را باید به نحوی در دست بگیریم که زاویه قلم با خط افق از ۸۰ درجه کمتر نباشد. در غیر این صورت، خط به صورت مقطع رسم می شود و اگر برای مدت زمان طولانی از قلم راپید به طور نادرست استفاده شود. نوک قلم در یک جهت ساییده شده، کاغذ را پاره می کند.

مارک های مختلفی در بازار هست و در سایزهای متفاوت که موقع خرید مطابق نیازتون باید سایز مورد نظرتون رو از فروشنده درخواست کنید .

نمونه قلم راپید دائم آلمانی ( مارک روترینگ )

درباره ی kamran7sky

کارشناس معماری طراحی و نو سازی بافت فرسوده شهری حرفه ی ما آموزش برای شماست پس ما را برای هر چه بهتر شدن سایت با نظرات خود یاری دهید. تاسیس سایت سون اسکای : 1389

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *